Nei til EU-leder Einar Frogner på talerstolen på landsmøtet i november 2024.

– Høyre viser sitt sanne ansikt – EU-kampen er i gang

Nei til EUs leder Einar Frogner tar utfordringen fra Høyres landsmøte, som åpner for raske EU-forhandlinger.

– Vi merker oss at Høyre vil ha raske EU-forhandlinger og EU-medlemskap. Vårt svar er: Kjør debatt, vi er klare, sier Einar Frogner.  

– Nei til EU står på folket sin side, for folkestyre og solidaritet, mot markedsstyring og byråkrati, sier Nei til EU-lederen. 

Einar Frogner stiller gjerne opp til EU-debatt mot Høyre: – Velkommen til EU-kamp, Høyre. Folket og Nei til EU er klare, sier Frogner. 

Den nye EU-kampen har ført til at medlemmene strømmer til Nei til EU. Nei til EU har 769 flere medlemmer nå enn på samme tid i fjor.  

Stort bilde i toppen: Nei til EU-leder Einar Frogner på talerstolen på landsmøtet i november 2024. (Foto: Eivind Formoe)

reLATERT

Se alle arrangementer

Hva skal du stemme?

22. aug. 2025

Det du bør vite om toll

22. aug. 2025

Storbritannia har inngått en bedre handelsavtale med USA enn det EU har fått. Kan EU innføre toll mot Norge?

– Norge står fortsatt trygt utenfor EU

21. aug. 2025

– EU-medlemskap svekker folkestyret og vår egen beredskap, sier Victoria Elisabeth Andal.

Er EU-medlemskap svaret på endret sikkerhetssituasjon og handelskrig?

21. aug. 2025

Høy temperatur og humør i valgdebatt om EU og EØS-avtalen på Litteraturhuset i Trondheim.

– Velkommen til Nei til EU på Arendalsuka

12. aug. 2025

Einar Frogner, leder av Nei til EU, ønsker velkommen til Nei til EUs stand under årets Arendalsuke. 

Solid flertall til neisida

11. aug. 2025

Neisida har et solid forsprang på jasida med 55 prosent nei og 33 prosent ja, viser en ny meningsmåling fra Opinion.

Det du trenger å vite – Norge og EU

25. juni 2025

Verden er større enn EU. Les om folkestyre, velferd og økonomi, solidaritet og sikkerhet, klima og miljø.

I Brussel lever de bra

25. juni 2025

Hos de grådige i EU renner pengene inn, skriver Per Velde.

EU skaper ingen trygghet i en urolig tid

24. juni 2025

Uttalelse fra årsmøtet i Oslo Nei til EU, 13. mai 2025.

Partienes EU/EØS-standpunkt før valget i 2025!

18. juni 2025

Se presentasjonen av Nei til EUs nye rapport med Einar Frogner og Morten Harper.

Nei til EU får to millioner kroner ekstra over statsbudsjettet! 

17. juni 2025

Nei til EU kan i dag juble over en betydelig styrking av sitt arbeid. Økningen på to millioner er en stor seier for opplysning og debatt om EU og EØS.  

Diplomati fra bagasjerommet

16. juni 2025

Hvorfor vil Espen Barth Eide redusere Norge til et haleheng på EUs utenrikspolitikk?