
Økonomi- og administrasjonsrådgiver (40–50 %) søkes
Nei til EU søker engasjert, kreativ og systematisk rådgiver i 40–50 % stilling. Søknadsfrist: 22. juni 2026

På møtet deltok leder i Norges Bondelag Lars Petter Bartnes og nytilsatt generalsekretær Sigrid Hjørnegård. Hjørnegård kommer fra stillingen som assisterende generalsekretær i samme organisasjon. Fra Nei til EU deltok leder Kathrine Kleveland og generalsekretær Thomas Haug.
Den norske bonden har vært, og er fortsatt sentral i norsk EU-motstand. Bondelaget er en viktig samarbeidspartner og bidragsyter i Nei til EU.
Ved tilsettelsen som generalsekretær fokuserte Hjørnegård på den organisatoriske styrken i Bondelaget. Organisasjonsbygging i Nei til EU, medlemstall og viktigheten av organisasjonsaktivitet i hele landet var også et tema på møtet. Bondelaget var under møtet opptatt av at Nei til EU fortsatt skal være en sterk organisasjon som ivaretar bredden i EU-motstanden.
I år er det 25 år siden nei-seieren i 1994 og jubileet var også et tema på møtet, foruten Brexit og Norges framtidige forhold til Storbritannia.
Stort bilde: Fra venstre Thomas Haug, generalsekretær i Nei til EU, Sigrid Hjørnegård, nytilsatt generalsekretær i Bondelaget, Lars Petter Bartnes, leder i Norges Bondelag, og Kathrine Kleveland, leder i Nei til EU. Foto: Anders Huuas

Nei til EU søker engasjert, kreativ og systematisk rådgiver i 40–50 % stilling. Søknadsfrist: 22. juni 2026

Debatten om EU-medlemskap handler ikke bare om økonomi og handel. Den handler om noe langt mer grunnleggende: helse, matberedskap og trygghet i hverdagen. For kvinner er dette helt avgjørende spørsmål.

På et styremøte forleden ble Einar Åbergsjord fra Andøy konstituert som leder i Nordland Nei til EU. Han vil ta oppgaven på det største alvor og ser fram til å ta fatt på oppgaven.