Året er på hell og sjeldent har vel et nytt år, med blanke ark og nye muligheter, vært mer ønsket enn denne gang. Til tross for at 2020 ble et annerledes år har Nei til EU mye å se tilbake på.
Vi har i løpet av året fått over 1200 nye medlemmer. Det er gledelig at så mange har lyst til å bli med i Nei til EU. I oktober klarte Nei til EU sammen med andre organisasjoner å sette en foreløpig stopper for Stortingets tilslutning til EUs fjerde jernbanepakke. Stortinget har bedt Høyesterett om å vurdere om myndighetsavståelsen er i tråd med Grunnloven. Og i november avholdt Nei til EU sitt første digitale landsmøte. Landsmøte vedtok blant annet arbeidsplan og valgte nytt styre.
Samtidig så gleder vi oss til 2021. Allerede i januar møter Nei til EU i Høyesterett, som i plenum skal ta stilling til om Nei til EU kan fremme søksmålet om Acer. I 2021 er det også stortingsvalg. Nei til EU skal være aktiv i valgkampen og sette fokus på saker som internasjonal solidaritet, norsk suverenitet og folkestyre. Vårt mål er at det skal være flertall mot EU-medlemskap blant Stortingets representanter i kommende periode.
Vi takker alle medlemmer, støttespillere og tillitsvalgte for innsatsen i 2020. God jul og godt nytt år!