Karen Marie Aaseng valgt til ny leder i Oppland Nei til EU
Oppland Nei til EU avholdt årsmøte lørdag 21. februar. På årsmøtet ble Karen Marie Aaseng fra Heidal valgt til nye leder.

Arnestad har vært ansatt i Nei til EU siden 2000, først som fylkessekretær og deretter som organisasjons- og administrasjonsrådgiver.
– Nei til EU er en stor og levende organisasjon med sentrale samfunnsoppgaver i Norge; som forsvarer av to nei i folkeavstemningene om EU-medlemskap, som bærer av folkestyretanken, og som kritisk røst og samlende kraft mot EU-tilpassing gjennom EØS-avtalen, sier Arnestad.
– Vi har likevel en del utfordringer som må håndteres på kort og mellomlang sikt. Mest grunnleggende er å opprettholde eller aller helst øke medlemstallet. Det er en oppgave som henger nøye sammen med EU- og EØS-debatten generelt, og Nei til EUs synlighet er derfor spesielt viktig.
– Det er vel ikke å ta munnen for full å si at jeg er opplært i og av Nei til EU og Ungdom mot EU. Som tillitsvalgt først og deretter ansatt, har jeg lært organisasjonen å kjenne på alle plan, forteller Arnestad.
– En politisk utfordring som vil stå høyt på prioriteringslista er samling av alliansen mot EU mellom bønder, arbeidsfolk, fiskere og miljøforkjempere. Dette var så viktig for seieren i 1994 at vi ikke kan la være å vedlikeholde denne alliansen og bruke den i det politiske arbeidet også i dag.
For spørsmål og kommentarer kontakt Kjell Arnestad på 918 96 930.
Stort bilde i toppen: Nei til EUs generalsekretær Kjell Arnestad.
Oppland Nei til EU avholdt årsmøte lørdag 21. februar. På årsmøtet ble Karen Marie Aaseng fra Heidal valgt til nye leder.

Rogaland Nei til EU avholdt årsmøte lørdag 14. februar, og Anita Utsola forsetter som leder av fylkeslaget.

Sarpsborg Nei til EU avholdt årsmøte den 10. februar, og Terje Bjørlo fortsetter som leder i lokallaget.