
Innstiller på gjenvalg for Einar Frogner som leder
Valgkomitéen i Nei til EU vil gi Einar Frogner fornyet tillit som leder.

Nei til EUs leder Kathrine Kleveland debatterte onsdag EUs håndtering av Korona-krisen med Heidi Nordby Lunde, leder i Europabevegelsen.
– Dette er heller ikke første gang vi ser at EU-systemet ikke fungerer. Det er en tungrodd institusjon og det er ikke første krisa de kommer seint på, sa Kleveland.
– Det så vi både på finanskrisa og på eurokrisa. EU har ikke svart godt nok på det EU sier de skal være. EU skal være en organisasjon for solidaritet, styrke og opptre samla. Det er veldig mange fine ord i festtalene, men det var ikke det Italia opplevde da de ba om medisinsk utstyr.
– Vi observerer at EU-systemet faktisk nå må settes ut av kraft for å få gjennomført de tiltaka som må til. Vi ser at økonomiske støttepakker og grensekontroll skjer på tvers av EUs regler.
Stort bilde i toppen: Dagsnytt 18 onsdag 18. mars 2020.

Valgkomitéen i Nei til EU vil gi Einar Frogner fornyet tillit som leder.

Nei til EU søker rådgiver i 100 % stilling. Søknadsfrist 23.11.2026

Ursula von der Leyen ble valgt til Europakommisjonens president i 2019. Men hennes drøm var større enn dette. Da hun ble valgt uttalte hun at målet hennes var å skape et Europas Forente Stater, en europeisk føderasjon – eller forbundsstat - etter modell av USA, Tyskland og Sveits. Les mer: