900 underskrifter for avløpsveto
Telemark Nei til EU og Vest-Agder Nei til EU samlet inn om lag 900 underskrifter under Dyrsku’n i Seljord 11.–13. september 2026.

Vi søker et selvstendig og kunnskapstørst menneske som vår nye politiske rådgiver. Du bør ha politisk teft, høy arbeidskapasitet, gode samarbeidsevner og like utfordringene du møter i en mangfoldig organisasjon.
Arbeidssted er Nei til EU sitt sentrale kontor i Oslo. Det må påregnes noe reisevirksomhet, kvelds- og helgearbeid.
Vi oppfordrer alle som er kvalifisert til å søke jobb hos oss uansett alder, kjønn, funksjonsevne, etnisk bakgrunn eller seksuell orientering.
Ønsket tiltredelse: Januar 2024, eller etter avtale
Nei til EUs overordnede mål er å holde Norge utenfor EU og å erstatte EØS-avtalen med en handelsavtale. Vi er en landsomfattende tverrpolitisk kunnskapsorganisasjon med 19 aktive fylkeslag og ca. 20 000 medlemmer. Nei til EU har kontor sentralt plassert i Oslo og har til sammen ti medarbeidere.
Stort bilde i toppen: Bilde fra Nei til EUs markering utenfor Høyesterett ved starten av ankebehandlingen, 5. september 2023.
© Foto: Eivind Formoe
Telemark Nei til EU og Vest-Agder Nei til EU samlet inn om lag 900 underskrifter under Dyrsku’n i Seljord 11.–13. september 2026.

Lørdag 19. september avholdt danske Nej til EU stiftelsesmøte i Århus. I underkant av 50 deltakere hadde møtt opp på en regntung dag, men innendørs var stemningen høy.

19. august stod Østfold Nei til EU på stand på Høyskolen i Halden.