Webinar med Heidi Larsen fra LO i Trondheim, Roar Eilertsen fra De Facto, ledet av Roy Pedersen, leder i Nei til EU.

Spørsmål og svar om ACER og EUs energiunion
reLATERT
Se alle arrangementer
Er det ikke bare for SV og Rødt å si det samme som Vedum?
Det enkleste er at SV og Rødt ikke inngår budsjettsamarbeid uten at Ap garanterer at det ikke innføres nye energidirektiv, spesielt EUs fjerde energipakke.
Solid flertall til neisida
Neisida har et solid forsprang på jasida med 55 prosent nei og 33 prosent ja, viser en ny meningsmåling fra Opinion.
Erna bløffer på direkten om EØS og strømpriser
Høyre-leder Erna Solberg hevder at strømprisene ikke har noen ting å gjøre med Acer og EØS-avtalen. Det er ikke riktig. Prissmitten fra EUs kraftmarked har gitt historisk høye og ustabile priser i Norge.
Ulovlig hemmelighold om EUs støtte til Nussir-gruva
Dette bør bekymre både tilhengere og motstandere av EU/EØS i Norge, samt borgere i de alle land der EU nå tillater seg innblanding med å støtte gruveprosjekter. EU gjør vedtak av stor virkning for miljøet i disse landa, men nekter borgere i de berørte landa tilgang på informasjon om hva vedtaka bygger på.
Kan alt pantes?
Det er langt fra Trondheim til Napoli, særlig når det gjelder flaskepant.
Partienes EU/EØS-standpunkt før valget i 2025!
Se presentasjonen av Nei til EUs nye rapport med Einar Frogner og Morten Harper.
Nei til EU krever full stans i nye energiregler fra EU
Et stortingsflertall av Arbeiderpartiet, Høyre, Venstre, KrF og MDG har i dag vedtatt innføring av fornybardirektivet, bygningsenergidirektivet og energieffektiviseringsdirektivet. Nei til EU krever nå full stans i innføring av nye energiregler fra EU.
Nei til EU mobiliserer mot energipakke 4: Stortinget må si nei til EU-direktiver!
Markering torsdag 12. juni 16.00 på Eidsvolds plass.
Vårt vern mot elektrosjokk: Ut av EUs energiunion!
Strømpriskrisa rammer vanlige folk, industri og landbruk. Ta tilbake kontrollen!
EU-sak mot Danmark om fornybardirektivet
EU-kommisjonen setter makt bak fornybardirektivets tidsfrister og andre krav for raskere behandling av kraftutbygging. Nå har kommisjonen åpnet sak også mot Danmark.