Verv og vinn mange flotte vervepremier! 

Vervekonkurranse 1. mars til 30. juni: Nå utfordrer vi akkurat deg til å bli med å verve nye medlemmer til Nei til EU. 

Medlemmene er organisasjonens styrke, og jo flere vi er, jo større gjennomslagskraft vil vi ha for våre mål. Verv, og velg mellom mange flotte vervepremier. 

Bli med i vervekonkurransen! 

  • Nei til EU skal gjennomføre en vervekonkurranse i perioden 1. mars til 30. juni. 
  • Når det meldes inn nytt medlem, er det viktig å få med navnet på deg som verver.
  • Du kan velge å ta ut vervepremie etter 1 eller 2 vervede medlemmer, eller du kan fortsette å verve og «spare» til en større vervepremie. 
  • NB! Det vervede medlemet må ha betalt sin kontingent innen 30. juni for å danne grunnlag for vervepremie.

Vervepremier
Vervepremier i vervekonkurransen. 

Verv ett medlem

Velg mellom

  • Handlenett med Nei til EU-logo  
  • Krus med Nei til EU-logo 

Verv to medlemmer

Velg mellom 

  • T-skjorte med Nei til EU-logo/motiv  
  • Ryggsekk med Nei til EU-logo  
  • Krus og handlenett med Nei til EU-logo

Verv fire nye medlemmer 

Sitteunderlag fra Røros Tweed, verdi 299 kroner.

Verv seks nye medlemmer 

Devold Svalbard Mitten. Norske tradisjonsvotter i 100 % merinoull. Verdi 495 kroner.

Verv 10 nye medlemmer 

Lue og votter. Devold Svalbard Beanie Offwhite/Anthracite i 100 prosent ull.  Devold Svalbard Mitten – norske tradisjonsvotter i 100 prosent merinoull. Verdi 950 kroner.  

Verv 15 nye medlemmer 

Polar A370 aktivitetsarmbånd som løpende registrerer pulsen din. Verdi 1690 kroner.

Verv 20 nye medlemmer

Velg mellom 

  • Nettbrett Samsung Galaxy Tab A7 nettbrett WiFi 32GB Mørk grå 10.4" (2000x1200), 3GB RAM + 32GB lagring, USB-C, 7040mAh. Verdi 2790 kroner.  
  • Nettbrett Apple iPad 5. Gen Space Gray 32GB, 9,7" Retina, 8MP. Verdi 2495 kroner.  
  • OBH Nordica Air Force 460 All-in-one støvsuger. Verdi 2789 kroner.  

Verv 25 nye medlemmer 

Smartklokke. Apple Watch SE 40mm GPS (stellargrå alu/sort sportsreim). Verdi 3290 kroner.


Hvorfor bli medlem? 

På neitileu.no finner du gode argumenter og utdypende artikler for hvorfor du bør bli medlem i Nei til EU. Her er noen flere argument for å bli medlem i Nei til EU: 

  • Jo flere vi er sammen i kampen, jo sterkere blir vi i kampen for å holde Norge utenfor EU 
  • Nei til EU jobber for at Norge skal gå ut av EØS-avtalen og erstatte den med en handelsavtale med EU. 
  • Nei til EU jobber aktivt for å belyse EØS-avtalens inngripen i norsk arbeidsliv og som kan føre til sosial dumping. 
  • Et medlemskap i Nei til EU er den beste garantien for å fortsatt holde Norge utenfor EU. Nei til EU jobber hele tiden med viktige dagsaktuelle saker, som ACER, jernbanepakke IV, suverenitetsavståelse, EØS og hvilken innvirkning de vil ha på det norske folkestyret. 
  • Som medlem får man ta del i organisasjonsdemokratiet i Nei til EU og bestemme veien videre for organisasjonen. Alle stemmer teller. 
  • Vi sender ut ukentlig nyhetsbrev med oppdatert informasjon. 
  • Som medlem vil man få tilsendt Standpunkt og vil få tilgang til andre publikasjoner. Med denne informasjonen har man muligheten til å holde seg oppdatert på viktige EU-spørsmål og vårt arbeid i organisasjonen. 
  • Ved å være medlem i Nei til EU er du med på å drive opplysningsarbeid i de viktige sakene Nei til EU jobber med, siden store deler av inntektene til Nei til EU kommer fra medlemskontingenten. 
  • Nei til EU er en folkebevegelse, og oppdaterte medlemmer over hele landet er de beste opinionsdannerne på skoler, studiesteder, i arbeidslivet og over hagegjerdene. 
  • Nei til EU jobber for å holde neialliansen samlet i arbeidet mot felles mål. Samtidig er det rom for ulike meninger og sterke diskusjoner, blant annet om EØS. 

 

reLATERT

Se alle arrangementer

Gunn Bodil Mathisen valgt til ny leder i Finnmark Nei til EU

26. mai 2023

På årsmøtet som ble avholdt 25. mai ble Gunn-Bodil Mathisen fra Bjørnevatn valgt som ny leder i Finnmark Nei til EU.

Strøm og landbruk i Heidal

12. mai 2023

Flotte omgivelser og gode diskusjoner når Sel og Heidal Nei til EU inviterte til åpent møte på tradisjonsrike Øvre Aaseng gard.

Ny leder i Nord-Trøndelag Nei til EU

03. mai 2023

Jon Olav Forbord ble valgt til ny leder for Nord-Trøndelag Nei til EU på fylkesårsmøtet 25. mars 2023. 

Nytt styre

28. april 2023

Styret i Østfold Nei til EU 2023

310 nye medlemmer på en uke

27. april 2023

– Midtveis i kampanjeperioden er vi på veldig god vei til å nå målet for vervekampanjen, sier verveansvarlig Karl-Sverre Holdal. 

Pangstart for vervekampanjen

20. april 2023

Nei til EUs vervekampanje har starta veldig bra med 105 nye medlemer etter to dagar verving, seier verveansvarlig Karl-Sverre Holdal. 

Møre og Romsdal Nei til EU ruster opp med gigantstyre

19. april 2023

Nei til EU i Møre og Romsdal har hatt fylkesårsmøte i Ålesund, 15 april, og vedtatt å trappe opp kampen mot EØS avtalen. Nå er planen å øke informasjonen om hva EØS-avtalen har medført, og også finne fram til yngre grupper som må nås gjennom nye kanaler. Du kan lese mer i hele artikkelen.

Åpent møte og årsmøte i Oslo Nei til EU ble avholdt 15. februar 2023

12. april 2023

Møtene ble arrangert på Hovedbiblioteket i møterom «Nøklevann».  På det åpne møtet var det 32 personer til stede. 

NtEUs Landsmøte 11.-13.11. Clarion Oslo Airport, Gardermoen.  

28. mars 2023

Oslo Nei til EU deltok med full delegasjon på landsmøtet, dvs. 7 delegater: Delegasjonsleder, Andreas Tharaldsen. Delegater, Lill Fanny Sæther, Berit Hein Moen, Vilde Dalen Andresen, Dag H. Berg, Paul F. Dietrichson og Arnfinn Schjalm. Delegasjonen besto av både nye og erfarne delegater og fungerte veldig bra, det var god stemning og samarbeidet gikk veldig fint. 

Jostein har skrive historia om EU-kampen i Gloppen

24. mars 2023

– Den viktigaste saka for Nei til EU no er energipolitikken. Vi har ikkje lenger lov til å drive med eigen energipolitikk, seier Jostein Hansen. Han har gitt ut bok om historia til EU-kampen i Gloppen kommune.

Energiduell på Grünerløkka

01. mars 2023

I overkant av 20 interesserte hadde møtt opp for å følge debatten om EUs energiunion –  dyrere strøm eller grønnere Europa. 

Medlems- og organisasjonsrådgiver (100 %) 

22. feb. 2023

**Avsluttet** Nei til EU søker engasjert organisasjonsrådgiver med ansvar for medlemsregister og vervetiltak i 100 % stilling.