Gå til hovedinnhold

Nei til EUs kvinnekonferanse 2022

Arrangement
Likestilling og mangfold
Hovedtema på konferansen: Kvinnestemmer, kvinner stemmer, kvinner bestemmer!
26.november2022
Kl. 10.00–16.00Røde kors konferansesenter i Hausmannsgata Lokalet, ‘Nøytralitet’.

Nei til EUs kvinnekonferanse 2022 arrangeres 26. november i Røde kors konferansesenter i Hausmannsgate 7, møterom ‘Nøytralitet’.

Program:

  • Kvinner i organisasjonslivet. Kvinnerepresentasjon på LO-kongressen og i LO. v/Heidi Larsen, ansatt i LO i Trondheim, tillitsvalgt i HK, nestleder Viken SV og nestleder i NtEU.
  • Kvinner med minoritetsbakgrunn og deres stemmer i EU. v/Sofia Rana, leder for antirasistiske og minoritetspolitiske utvalg i Rødt og bystyrerepresentant for Rødt i Oslo.
  • EU og likestilling for kvinner. v/Ingunn Strand Johansen, fylkesleder FO Viken.
  • Kvinnenes rolle i Folkebevægelsen gjennom 50 år. v/Susanna Dyre-Greensite, leder i Folkebevægelsen mod EU i Danmark.
  • Kvinner på flukt generelt og situasjonen for ukrainske kvinner og EUs rolle, v/Frankie Rød, leder i UmEU
  • Kvinner i fredsarbeid v/Bodil Chr. Erichsen, historiker.
  • Kulturinnslag ved Halvsøstra trio.

Det arrangeres felles middag til selvkost på restaurant La Villa på Grønland med samme påmeldingsfrist.

Påmelding