
Standpunkt-1-2015
I dette nummeret av Standpunkt kan du lese om
- Kathrine Kleveland ny leiar i Nei til EU
- Postlov vil innføre Postdirektivet
- Handelsavtalen TTIP mellom EU og USA
- Et alternativ til EØS-avtalen
- 20 år sidan 28. November 1994
I dette nummeret av Standpunkt kan du lese om
Se alle arrangementer
Det enkleste er at SV og Rødt ikke inngår budsjettsamarbeid uten at Ap garanterer at det ikke innføres nye energidirektiv, spesielt EUs fjerde energipakke.
– EU-medlemskap svekker folkestyret og vår egen beredskap, sier Victoria Elisabeth Andal.
Høy temperatur og humør i valgdebatt om EU og EØS-avtalen på Litteraturhuset i Trondheim.
– Vi skal ikke undervurdere mulighetene vi har framfor oss. En av de største utfordringene er at mange tror det ikke finnes alternativer til dagens system, men det gjør det, sa Attac-leder Diego Marin Rios.
Einar Frogner, leder av Nei til EU, ønsker velkommen til Nei til EUs stand under årets Arendalsuke.
Neisida har et solid forsprang på jasida med 55 prosent nei og 33 prosent ja, viser en ny meningsmåling fra Opinion.
Høyre-leder Erna Solberg hevder at strømprisene ikke har noen ting å gjøre med Acer og EØS-avtalen. Det er ikke riktig. Prissmitten fra EUs kraftmarked har gitt historisk høye og ustabile priser i Norge.
Det er langt fra Trondheim til Napoli, særlig når det gjelder flaskepant.
Verden er større enn EU. Les om folkestyre, velferd og økonomi, solidaritet og sikkerhet, klima og miljø.