
NHO sin halvhjerta omsorg for distriktene
Det var mange gode grunner til at det ble nei i folkeavstemninga i 1994.

Et høydepunkt var direkteoverføring fra Skottland med leder av Fishing Leave Aaron Brown. Det er ikke uten grunn at britiske fiskere er for brexit:
Ikke rart at framtida for britiske fiskere var viktig i Brexitdebatten og er en symbolsak. Slik fisk også var det før vår folkeavstemning i 1994. Aaron Brown var ikke redd for en hard Brexit. Som han sa:
– EU-fartøy fisker under halvparten av den fisken EU trenger og uten Storbritannia enda mye mindre. EU trenger oss mer enn vi trenger dem.

Det var mange gode grunner til at det ble nei i folkeavstemninga i 1994.

Dublin raser mot Brussel etter at EU kaster garanti for Irlands tilgang til egne fiskeressurser over bord.

Keir Starmer har myket opp forholdet mellom London og Brussel, men våger ikke å svekke dyrevelferden til EU-nivå.