Podkast: Hva er temperaturen i EU-debatten akkurat nå?11. feb. 2026VideoI denne episoden av Nei til EUs podkast Standpunkt diskuterer Einar Frogner og Alexander Fossen Lange sentrale EU-saker fra den siste tiden, og hva de kan bety for Norges forhold til EU og EØS.
Fullt hus på Torp: Klart nei til mer EU-makt05. feb. 2026VideoDet var fullt hus og stort engasjement da Vestfold Nei til EU inviterte til møte om Norges forhold til EU og EØS på Torp Hotell tirsdag 3. februar.
Podkast: Hva er problemet med EUs bygningsenergidirektiv? 08. jan. 2026VideoNy episode av podkasten Standpunkt, med Nei til EUs Morten Harper og Alexander Fossen Lange.
Skoleringsvideoer organisasjon15. des. 2025VideoHer kan du se innledninger og skoleringsvideoer om ulike organisatoriske tema.
Nei til EU podkast: Burde Norge komme med en reaksjon på EUs jerntoll?05. des. 2025VideoI denne korte miniepisoden av Nei til EUs podkast diskuterer Einar Frogner og Alexander Fossen Lange den nye EU-tollen på norske ferrolegeringer.
Nei til EU podkast: Hva skjer på Island?05. des. 2025VideoRegjeringen på Island har varslet en folkeavstemning om EU-søknad før utgangen av 2027. Hva er status for EU-spørsmålet på Island i dag, og hvorfor er det så viktig for mange islendinger?
31 år siden EU-neiet i folkeavstemninga – Gratulerer! 28. nov. 2025VideoMotstanden mot EU og EØS øker, viser to nye meningsmålinger som kom rett før 31-årsdagen for folkeavstemningen i 1994.
Skoleringsvideoer07. nov. 2025VideoHer kan du se innledninger og skoleringsvideoer om ulike politiske tema.
ESA åpner sak mot Norge: Kampen om kontrollen over jernbanen04. nov. 2025VideoNei til EUs podcast med Helga Hustveit og Morten Harper, politiske rådgivere i Nei til EU.
Avløpsdirektivet og hva Norge bør gjøre08. okt. 2025VideoElisabeth Lyngstad fra Norsk Vann holdt innledning om avløpsdirektivet på Nei til EUs fylkesledermøte 2. oktober.