Gunn Bodil Mathisen valgt til ny leder i Finnmark Nei til EU

På årsmøtet som ble avholdt 25. mai ble Gunn-Bodil Mathisen fra Bjørnevatn valgt som ny leder i Finnmark Nei til EU.

Gunn Bodil Mathisen.png
Gunn-Bodil Mathisen

 

Gunn-Bodil har sittet som nestleder det siste året. Valgkomiteen hadde innstilt på gjenvalg av Britha Stavang Berg, men etter en tankeprosess- og helthetsvurdering de siste dager, så hadde Britha besluttet å ikke ta gjenvalg som leder, men ønsker å fortsette som styremedlem.

Det ble da fremmet forslag på Gunn-Bodil som ny leder. Hun ble enstemmig valgt.

Med seg i styret får hun Jon Trygve Bergsåker som nestleder. Jon Trygve er fra Berlevåg og har sittet som styremedlem siste året.

Øvrige i styret er: Rolf Arne Nicolaisen, Nordkapp, Britha Stavang Berg, Porsanger, Roy Frode Linnes, Loppa, Tonje Mari Dragset, Nordkapp, Thea B. Fremstad, Sør-Varanger.

Vararepresentanter til styret er: Torhild Ackermann, Sør-Varanger, Lars Ivar Wæhre, Hammerfest, Hege Marie Igeland, Alta, Arnt R. Johannesen, Hammerfest, Geir A. Iversen, Hasvik og Åse Utkilen, Sør-Varanger.

Årsmøtet vedtok en ambisiøs arbeidsplan for kommende år, og styret fikk fullmakt til å gjøre nødvendige prioriteringer ut fra hva som er mulig å gjennomføre.

reLATERT

Se alle arrangementer

Inderøy Nei til EU er stiftet

03. april 2025

På et stiftelsesmøte 20. mars ble Inderøy Nei til EU stiftet. På stiftelsesmøtet ble et styre valgt og som ledes av Anders Hals.

En stor nei-kunstner har gått bort

02. april 2025

Rolf Groven gikk bort 26. mars i år. Nei til EU har hatt et nært forhold til Rolf Groven gjennom mange år og vi er svært stolte eiere av to ikoniske bilder som Groven har malt.

Inderøy Nei til EU er stiftet

02. april 2025

På et stiftelsesmøte 20. mars ble Inderøy Nei til EU stiftet. På stiftelsesmøtet ble et styre valgt og som ledes av Anders Hals.

Tom Ragnar Berg gjenvalgt som leder i Buskerud Nei til EU

23. mars 2025

På årsmøtet i Buskerud Nei til EU som ble avholdt på Hønefoss 15. mars 2025 ble Tom Ragnar Berg gjenvalgt som leder. Les mer om årsmøtet her.

Vedtekter Buskerud Nei til EU

23. mars 2025

Buskerud Nei til EUs vedtekter ble sist endret på årsmøtet i mars 2025.

Bærebjelker for Nei til EU

21. feb. 2025

Her kan du lese Nei til EUs bærebjelker – første gang vedtatt på landsmøtet 29. november 1992, med tillegg fra landsmøtet 15. november 1998, og revisjon fra landsmøtet 13. november 2016.

Over 150 nye medlemmer på striden om EP4

31. jan. 2025

Nei til EU har fått over 150 nye medlemmer siden nyheten kom om at Arbeiderpartiet vil fremme tre direktiver fra EUs energipakke 4 til vedtak i Stortinget.

– Om vi organiserer breitt så vinn vi

27. nov. 2024

Standpunkt samla i 2019 alle dei gjenlevande Nei til EU-leiarane til samtale om jubileet: – Den viktigaste lærdomen frå 1994 er at det er mogleg å utfordre den etablerte politiske og økonomiske makta, sa Stein Ørnhøi, leiar i Nei til EU 1995–1997.

Nei til EUs arbeidsplan 2025–2026

18. nov. 2024

Vedtatt av Nei til EUs landsmøte 8.–10. november 2024.

Nei til EU søker politisk rådgiver – vikariat

18. nov. 2024

*** Avsluttet *** Vi søker et selvstendig og kunnskapstørst menneske som vår nye politiske rådgiver. (1. februar 2025 til 15. oktober 2025 i 100 % stilling).

– Halloween på ja-siden

13. nov. 2024

Nordlund åpnet sin tale under jubileumsfesten på Nei til EUs landsmøte, lørdag 9. november, med å snakke om skremslene ja-siden nå kommer med etter forrige ukes valg i USA.

Vedtekter for Nei til EU 

11. nov. 2024

Vedtekter for Nei til EU.  Siste gang revidert på landsmøtet 2024.