ARRANGEMENT
Lørdag 05. april 2025 kl. 12:00 Årsmøtet: Hotell Scandic Alexandra Molde, ÅPENT møte: Hovedsalen i rådhuset

Møre og Romsdal Nei til EU - Årsmøte 2025 og åpent møte

Nei til EU i Møre og Romsdal inviterer lørdag 5. april til fylkesårsmøtet som holdes på hotell Alexandria i Molde og dessuten et åpent debattmøte som holdes i Molde rådhus.

Lørdag 05. april 2025 kl. 12:00  ÅPENT møte: Hovedsalen i rådhuset i Molde
Årsmøtet starter kl 14.00 : Hotell Scandic Alexandra Molde

Etter det åpne møtet fortsetter vi med fylkesårsmøte med vanlige årsmøte-saker for medlemmer i Nei til EU fra kl 14.00 til ca kl 15.30 på hotell Alexandria.

Åpent møte
Kl 12.00 blir det et åpent for alle møte med de største av partiene som er mot medlemskap i EU, altså Frp, Krf, Rødt, Sp og SV, med deltakelse fra de øverste listekandidatene deres til Stortingsvalget her i fylket.


De fem er Geir Inge Lien, SP, Dorte Klokk Indrebø, Krf, Joakim Myklebost Tangen, Frp, Mattis Himo, Rødt og Siri Vik Bakken, SV.


Debattleder er Kirsti Dale, som er nestleder i fylkeslaget, og har et liv bak seg i media. Sist sett med filmen «Da vi var på Grønland» på NRK nylig.


Stortingskandidatene blir utfordret på:

  • Hvordan sikre lave strømpriser for folk og bedrifter, i et land der det koster 12 øre å produsere vannkraften, mens prisene bestemmes på børsen.
  • Hvordan stoppe energipakke 4, som vil pålegge oss å legge til rette for eksport av 70 prosent av strømmen vår og overføre styringen til ACER.
  • Hvorfor skal folk betale nettleie som går til utbyggingen av kraftlinjer for å levere strømmen vår ut av landet eller til meningsløse elektrifiseringer av oljeinstallasjoner?

Vi vil også vite hva de vil gjøre for å få ned renten i et land som har store naturressurser og penger på bok, men høyere rente enn naboland.
 

reLATERT

Se alle arrangementer

Kommende arrangementer

arrangement
Onsdag 15. okt. 2025 kl. 18:00 - 20:00 Teams

Skolering i publiseringsverktøyet på nettsidene

Velkommen til skolering!
arrangement
Lørdag 18. okt. 2025 Sted kommer

Kvinnekonferansen 2025

Nei til EUs kvinnekonferanse skal være 18. oktober 2025.
arrangement
Lørdag 18. okt. 2025 kl. 10:00 - 15:00 IOGT, Pellygata 70 i Sarpsborg

Rådsmøte i Østfold

arrangement
Tirsdag 21. okt. 2025 På nett

Styremøte 21. oktober 2025

Møte i Nei til EUs styre