ARRANGEMENT
Torsdag 21. mars 2024 kl. 19:00 Val videregående skole, Kolvereid

Temamøte om matsikkerhet.

Åpent temamøte om matsikkerhet på Val videregående skole, Kolvereid. Innledning ved bonde Christina Dahl, Finnsetmoen Gård. og presentasjon av ståstedene til Arbeiderpartiet, Senterpartiet og Fremskrittspartiet. Ap og Sp stiller med stortingsrepresentantene Terje Sørvik og Per-Olav Tyldum. For For FrP stiller Terje Settenøy. Etter innledningene blir det paneldebatt.

Matsikkerhet inngår som et av temaene i rapporten som Folkestyreutvalget i Nei til EU, nettopp har gitt ut. I rapporten blir det påpekt at det har vært en massiv økning i importen av landbruksvarer etter at EØS-avtalen ble innført. Og at ei uthuling av tollvernet har gitt auka import fra EU. Noe som gir mindre verdiskaping knytta til norsk landbruk.

Kom på møtet og få svar på dine spørsmål om matsikkerhet.

reLATERT

Se alle arrangementer

Kommende arrangementer

arrangement
Lørdag 17. jan. 2026 kl. 12:00 - 14:00 Tromsø bibliotek, Grønnegata 94, Tromsø

Åpent møte i Troms Nei til EU

Foredrag av Idar Helle: Hvor går EU? Økonomi, velferd og miljø
arrangement
Tirsdag 27. jan. 2026 kl. 17:00 På nett

AU-møte 27. januar 2026

Møte i Nei til EUs arbeidsutvalg.
arrangement
Tirsdag 27. jan. 2026 kl. 18:00 Auditorium 5 på Eilert Sundts hus på Blindern

Årsmøte i Blindern Nei til EU

Blindern Nei til EU held årsmøte i Auditorium 5 på Eilert Sundts hus på Blindern om to veker, 27. januar kl. 18:00.
arrangement
Fredag 30. jan. 2026 kl. 10:00 - 15:00 Clarion Hotell Trondheim, Brattørkaia 11.

Formøte Trondheimskonferansen 2026

LO i Trondheim og omegn, LO i Oslo, Faglig utvalg i Nei til EU og Sør-Trøndelag Nei til EU arrangerer formøte på Trondheimskonferansen.