ARRANGEMENT
Onsdag 26. februar 2020 kl. 18:00 Rana Frivilligsentral, Sørlandsveien 62, Mo i Rana

Åpent møte om EØS - trenger Norge EØS-avtalen?

I forbindelse med oppstart av Nord-Helgeland Nei til EU inviteres det til åpent møte med EØS-avtalen som tema. Trenger egentlig Norge EØS-avtalen?

Møtet holdes på Rana Friviiligsentral, Sørlandsveien 62 i Mo i Rana.

Trenger egentlig Norge EØS-avtalen?

- Må vi ha EØS for å få solgt våre varer?

- Er arbeideres faglige rettigheter truet av EØS?

- Er vår suverenitet truet av EØS?

Dette og mye mer vil Roy Pedersen innlede om på møtet. Roy Pedersen er medlem av Nei til EUs fagligpolitisk utvalg. Han har lang fartstid i Nei til EU og innen fagbevegelsen, bl.a. leder av LO-Oslo i 10 år.

Spørsmål og debatt etter innledningen.

Oppstart av Nord-Helgeland Nei til EU

Nordland Nei til EU har i en periode hatt et interimstyre som har jobbet med å få Nord-Helgeland Nei til EU opp å gå som lokallag. I første omgang for kommunene Hemnes, Rana og Nesna. Men etterhvert også kanskje utvide med Lurøy.  Dette er nå en realitet, om som en del av møtet vil det bli valgt et ordinært styre og oppstart av lokallag.

Gamle og nye medlemmer ønskes velkommen!

Stort bilde i toppen: Tegning av Jørgen Bitsch, utsnitt av forsiden til Nei til EUs skriftserie Vett nr. 1 2020.

reLATERT

Se alle arrangementer

Kommende arrangementer

arrangement
Onsdag 05. nov. 2025 kl. 17:30 Nei til EUs lokaler Grønlandsleiret 31, 5. etg.

Sikkerhet, opprusting og EUs posisjon

Oslo Nei til EU inviterer til åpent møte 5. november 2025 kl. 17.30 i Nei til EUs lokaler Grønlandsleiret 31.
arrangement
Lørdag 08. nov. 2025 - Søndag 09. nov. 2025 Sted: Klækken Hotell, Hadelandsveien 386, 3514 Hønefoss

Rådsmøte i Nei til EU

Nei til EUs rådsmøte er det høyeste organet mellom landsmøtene.
arrangement
Tirsdag 18. nov. 2025 kl. 18:00 Utvika Gård & Camping, Utvika 2, 3531 Krokkleiva. Én halvtimes kjøretur fra Oslo i retning Hønefoss, ca. 1 km fra Utøya-kaia i retning nord.

Åpent møte: Hva vil vi med Norge?

Spørsmålet stilles av nylig avgått stortingsrepresentant Per Olaf Lundteigen. Vi har også vært så heldige å få med oss nestleder i Nei til EU i 1994, nå kommentator i Nationen, Eva Nordlund, og «Banjo-Kari» Svendsen.
arrangement
Onsdag 19. nov. 2025 kl. 18:00 - 20:00 Teams

Politisk skolering om valuta og euro

Teams-lenke blir sendt ut et par dager før skoleringen. Husk å meld deg på nedenfor.