ARRANGEMENT
Mandag 27. november 2017 kl. 19:00 Gjøvik - Human-Etisk forbunds lokaler, Nedre Torvgate 3

EUs energiunion, ACER - åpent møte.

Skal vi beholde sjølråderetten over våre vannkraftreserver og olje- og gassreserver – eller mener vi at det er greit å overlate styringen av dette til EU og dets organer ACER og ESA ?

Gjøvik-Toten Nei til EU arrangerer et åpent møte mandag 27. november kl. 1900 i Human-Etisk Forbunds lokaler  på Gjøvik.  Vi anser dette for å være et veldig viktig møte idet Stortinget kanskje allerede før jul skal behandle spørsmålet om vi skal legge oss inn under den europeiske  energiunionen – med blant annet de konsekvenser dette vil få for strømutgiftene til husholdningene og den kraftkrevende industrien i Norge.

Skal vi beholde sjølråderetten over våre vannkraftreserver og olje- og gassreserver – eller mener vi at det er greit å overlate styringen av dette til EU og dets organer ACER og ESA ?  Hvis vi overgir disse ressursene til EU via foreliggende direktiv, så er avgjørelsen irreversibel.

Vær med i debatten om dette viktige spørsmålet. Nei til EU er for sin del klokkeklar på at disse ressursene må tilligge norske myndigheter, dvs. Stortinget, Regjeringen og NVE.

Innledere:

Jørn Grøtberg, fylkesleder i Oppland Nei til EU 

Arne Strandlie, styremedlem i Gjøvik-Toten Nei til EU

Innlederne vil redegjøre nærmere for hva dette dreier seg og vil bidra i etterfølgende diskusjon.  

Ta gjerne med deg andre interesserte til møtet.

Vi serverer kaffe/te og kaker.

Alle velkommen!  

Stort bilde i toppen: Vannkraftverk. (© Statkraft)

reLATERT

Se alle arrangementer

Kommende arrangementer

arrangement
Lørdag 21. juni 2025 kl. 10:00 - 17:00 Vigeland, Vest-Agder

Møt oss på stand på Vigelandsdagen 2025

Kom innom Vest-Agder Nei til EUs stand for å få en rykende fersk valgavis og kaffekopp!
arrangement
Lørdag 21. juni 2025 kl. 12:00 Nonneseter stasjon, Kaigaten 1, Bergen

Stand på Biblioteksplassen

Bergen Nei til EU har stand på Biblioteksplassen ved Nonneseter bybanestopp lørdag 21. juni klokken 12-14.
arrangement
Fredag 29. aug. 2025 - Lørdag 30. aug. 2025 Nei til EUs kontor i Oslo

Styremøte 29.–30. august 2025

Møte i Nei til EUs styre
arrangement
Onsdag 10. sep. 2025 På nett

Styre- og fylkesledermøte

Styre- og fylkesledermøte for å oppsummere Stortingsvalget.