ARRANGEMENT
Torsdag 12. oktober 2017 kl. 18:00 Litteraturhuset i Oslo

«EØS – hva nå? Stortingsvalget, Brexit og faglig motstand»

Oslo NtEU har åpent møte 12. oktober 18.00 på Litteraturhuset med tema «EØS – hva nå? Stortingsvalget, Brexit og faglig motstand».

Utgangspunkt i stortingsvalget, men vi vil også se på andre sider av EØS. Har valget gitt oss flere EU/EØS-motstandere på Stortinget, eller vil den ukritiske holdningen til Brussels direktiver fortsette som før? Kan Brexit bane veien for en norsk handelsavtale som erstatter EØS? Brussels svar på EU-krisa er «mer Europa» og en tettere union. Vil det påvirke EØS? Hvordan kan fagbevegelsen komme videre i kampen mot sosial dumping? Debattdeltakerne vil bli kunngjort senere.

Internt møte mellom 17.00 og 18.00 samme lokale.

reLATERT

Se alle arrangementer

Kommende arrangementer

arrangement
Tirsdag 25. feb. 2025 kl. 18:00 - 20:00 Danckert Krohn, (Manufakturhuset), Peter Motzfeldtsgate 2, Bergen.

studiekveld med Freddy Andrè Øvstegård si bok som tema, tirsdag 25. februar kl 18

Tema: Nei til EU, bygget på argumenter for vår tid og en ny generasjon».
arrangement
Tirsdag 25. feb. 2025 kl. 18:00 IOGT-huset Fremtiden i Pellygata 70, Sarpsborg

Sarpsborg Nei til EU - Årsmøte 2025

Sarpsborg Nei til EU innkaller til årsmøte tirsdag 25. februar kl. 18.00 på IOGT-huset Fremtiden i Pellygata 70, Sarpsborg
arrangement
Onsdag 26. feb. 2025 kl. 16:00 Auditorium 5, Eilert Sundts hus, Moltke Moes vei 31, 0851 Oslo

Årsmøte i Blindern Nei til EU 2025

Interimstyret i Blindern Nei til EU kaller inn til årsmøte 26. februar kl. 1600 i Auditorium 5 på Eilert Sundts hus. Vi ønsker alle medlemmer av Oslo Nei til EU med tilknytning til Nordre Aker velkommen.
arrangement
Onsdag 26. feb. 2025 kl. 18:00 - 20:00 Teams

Organisasjonsskolering del 1: formidling og informasjonsarbeid

Velkommen til organisasjonsskolering!