ARRANGEMENT
Fredag 28. januar 2022 kl. 10:00 - 15:00 Scandic Lerkendal, Klæbuveien 127 v/ Lerkendal stadion, sal San Siro 3 i 2. etasje

Avlyst: EØS-avtalen: Nødvendig for næringslivet eller til hinder for næringsutvikling?

I forkant av Trondheimskonferansen 2022 inviterer Faglig utvalg i Nei til EU i samarbeid med LO i Oslo, LO i Trondheim og omegn og Sør-Trøndelag Nei til EU til faglig formøte.

Det faglige formøtet er dessverre avlyst og erstattet med et nettmøte.  

Meld deg på årets høydepunkt: http://loit.samdahls.no/euseminar/

Program

10.00 Åpning ved Roy Pedersen, leder av Nei til EU

10.10 Er vi avhengige av EØS-avtalen for å få solgt varene våre. Roar Eilertsen fra De Facto legger fram sin rapport om norsk eksport utenfor EU.

10.40 Brexit og handelsavtalen mellom Norge og EU. Viser avtalene at Norge er avhengig av EØS-avtalen for å få solgt varene våre eller greier vi oss fint uten?

Innledere:
Ingebjørg Harto, NHOs Brusselkontor
Christian Anton Smedshaug, Agri Analyse

12.00 Lunsj

12.40 Strømpriser og ACER. Kan vi få kontroll med strømpriser, sikre norsk industri og elektrifisere landet innefor EUs energiunion/ACER

Innledere:
Toini Løvseth, leder avdeling for marked, elektrifisering og kunder, Energi Norge
Geir Vollsæter, Bergmo Consulting og energiekspert.
Remy Penev, leder Industriaksjonen

1400 Korte innledninger på aktuelle politiske saker

15.00 Slutt

Formøtet er gratis, men på grunn av servering må vi ha påmelding. Det blir noe å bite i før oppstart, og ved møteslutt, samt en enkel lunsj samt kaffe og te. Påmelding innen fredag 21. januar 2022 til http://loit.samdahls.no/euseminar/

For nærmere informasjon

  • Heidi Larsen, tlf. 988 12 367
  • Arne Byrkjeflot, tlf. 911 02 807
  • Lill Sæther, tlf. 958 15 591

Stort bilde i toppen: Bilde fra Trondheimskonferansen 2010.

reLATERT

Se alle arrangementer

Kommende arrangementer

arrangement
Onsdag 04. juni 2025 kl. 18:00 Frivillighetssentralen, Halden

Temamøte om Energipakke 4 med Halden og Aremark Nei til EU

Halden og Aremark Nei til EU inviterer til temamøte om energipakke 4, i samarbeid med Rødt Halden. Terje Bjørlo innleder om temaet.
arrangement
Onsdag 11. juni 2025 kl. 18:00 - 20:00 Teams

Politisk skolering del 2: stortingsvalgkampen

Velkommen til politisk skolering!
arrangement
Torsdag 12. juni 2025 På nett

Styremøte 12. juni 2025

Møte i Nei til EUs styre
arrangement
Torsdag 12. juni 2025 kl. 16:00 - 17:00 Eidsvolds plass i Oslo

Bli med på energimarkering 12. juni!

Markering mot vedtak av fornybardirektivet, bygningsenergidirektivet og energieffektiviseringsdirektivet.