Nyvalgt leder i Nord Trøndelag

På helgas årsmøte i Nord Trøndelag Nei til EU ble Mali Kristine Nessemo valgt som fylkesleder. - Jeg ser frem til et godt år med bra folk, sier den nye lederen.

Nord Trøndelag Nei til EU har i helga avholdt årsmøte i Namsos og valgt et nytt styre. Det nye styret består av Mali Kristine Nessemo som fylkesleder. Ståle Johansen, Øyvind T. Olsen, Bjørn Aaneng, Olav Olsen, Karin Søraune og Kristoffer Moan som øvrige styremedlemmer. 

- Jeg ser frem til et godt år med bra folk! Er veldig fornøyd med den politiske spredningen i fylkesstyret og tror vi kommer til å jobbe godt sammen, sa Mali Kristine Nessemo etter valget. Den nyvalgte lederen legger til:

- Vi kommer til å jobbe for et tettere samarbeid mellom fylkesstyret og lokallagene og flere av våre andre samarbeids organisasjoner. Vi må bedre aktiviteten i fylkesstyret og prøve å arrangere noen møter for medlemmene våre! Etter ACER-kampanjen har jo Nei til EU fått utrolig mange nye medlemmer og det er viktig for oss å få informert disse nye og flere gamle medlemmer om hva som skjer videre i organisasjonen i forbindelse med et mulig søksmål. Vi har et spennende år i møte!

I forkant av årsmøtet var Morten Harper, politisk rådgiver i Nei til EU, til stede for å snakke litt om ACER-kampanjen og veien videre i EØS-debatten.

- Spennende innledning med flere gode punkter på hvorfor ACER var en såpass viktig sak for oss og for Norge men også litt innpå hva som skjer videre nå etter ACER-kampanjen. Godt forklart av en tydelig kunnskapsrik mann, sa Trond Peder Skjengen, deltager på årsmøtet.

NTnteuNamsos210418B
Nyvalgt leder Mali Kristine Nessemo, innleder Morten Harper (t.v) og avtroppende fylkesleder Ståle Johansen.

reLATERT

Se alle arrangementer

Oslo's new parliament - what will flashpoints with EU be?

02. okt. 2025

Norway’s relationship to the EU will in particular be controversial on matters related to tariffs, labour rights and the electricity market.

– EU-medlemskap kan ikke erstatte Nato

02. okt. 2025

– EU er blitt en viktigere sikkerhetspolitisk aktør, men det er ikke da sånn som mange liker å fremstille det et alternativ å erstatte NATO med EU, sier Øystein Tunsjø.

Nei til EUs 7 krav til det nye Stortinget og regjering 

30. sep. 2025

Nei til EU krever blant annet at regjeringen ikke må søke om EU-medlemskap, at nasjonal kontroll over strømmen sikres og at Stortinget ikke skal avgi suverenitet til EU-organer. Les hele listen under.

Gratulerer til det norske folk!

26. sep. 2025

Last ned løpeseddelen som oppsummerer valget. Stortingsvalget er overstått. Folket har valgt et storting som sier nei til EU-medlemskap.

Norway will not be joining the EU anytime soon

16. sep. 2025

The Norwegian parliament has a majority opposed to EU membership after the recent election.

Norway and the EU – What You Need to Know

12. sep. 2025

The world is bigger than the EU. Read about democracy, welfare and economy, solidarity and security, climate and the environment.

Valget ga et EU-kritisk storting – regjeringen må slå fast at EU-medlemskap er uaktuelt

09. sep. 2025

Stortingsvalget ga langt flere representanter til partier som sier nei til EU-medlemskap enn til ja-partier.

Ingen valgfrihet fra Høyre

08. sep. 2025

Høyre har latt EU-drømmen ligge i valgkampen, men fortegner hverdagen og valgmulighetene i EØS.

Se alle valg-videoene våre!

05. sep. 2025

Her kan du se alle videoene Nei til EU har laget om Stortingsvalget.

Valget kan få store konsekvenser for bruken av handlingsrommet i EØS

04. sep. 2025

Om det blir rødgrønn side som vinner valget eller et borgerlig flertall kan ha mye å si for om handlingsrommet i EØS-avtalen blir brukt på områder som arbeidsliv, transport og strøm.

Nei til EU søker kreativ rådgiver

03. sep. 2025

***AVSLUTTET*** Rådgiver for samfunnskontakt. Nei til EU søker engasjert, kreativ og systematisk rådgiver i 100 % stilling. Frist 30. september 2025.

Forsvar folket sitt nei 

02. sep. 2025

Med Stortingsvalget rett rundt hjørnet er det stadig krefter som forsøker og ønsker å løfte spørsmålet om medlemskap i EU på nytt.