Nyvalgt leder i Nord Trøndelag

På helgas årsmøte i Nord Trøndelag Nei til EU ble Mali Kristine Nessemo valgt som fylkesleder. - Jeg ser frem til et godt år med bra folk, sier den nye lederen.

Nord Trøndelag Nei til EU har i helga avholdt årsmøte i Namsos og valgt et nytt styre. Det nye styret består av Mali Kristine Nessemo som fylkesleder. Ståle Johansen, Øyvind T. Olsen, Bjørn Aaneng, Olav Olsen, Karin Søraune og Kristoffer Moan som øvrige styremedlemmer. 

- Jeg ser frem til et godt år med bra folk! Er veldig fornøyd med den politiske spredningen i fylkesstyret og tror vi kommer til å jobbe godt sammen, sa Mali Kristine Nessemo etter valget. Den nyvalgte lederen legger til:

- Vi kommer til å jobbe for et tettere samarbeid mellom fylkesstyret og lokallagene og flere av våre andre samarbeids organisasjoner. Vi må bedre aktiviteten i fylkesstyret og prøve å arrangere noen møter for medlemmene våre! Etter ACER-kampanjen har jo Nei til EU fått utrolig mange nye medlemmer og det er viktig for oss å få informert disse nye og flere gamle medlemmer om hva som skjer videre i organisasjonen i forbindelse med et mulig søksmål. Vi har et spennende år i møte!

I forkant av årsmøtet var Morten Harper, politisk rådgiver i Nei til EU, til stede for å snakke litt om ACER-kampanjen og veien videre i EØS-debatten.

- Spennende innledning med flere gode punkter på hvorfor ACER var en såpass viktig sak for oss og for Norge men også litt innpå hva som skjer videre nå etter ACER-kampanjen. Godt forklart av en tydelig kunnskapsrik mann, sa Trond Peder Skjengen, deltager på årsmøtet.

NTnteuNamsos210418B
Nyvalgt leder Mali Kristine Nessemo, innleder Morten Harper (t.v) og avtroppende fylkesleder Ståle Johansen.

reLATERT

Se alle arrangementer

– Bli med på kvinnedagen 8. mars!

06. mars 2023

Reidun Berntsen Heggen oppfordrer alle til å gå under parolen til «Kjerringer mot at EU skal styre strømmen» på kvinnedagen.

Energiduell på Grünerløkka

01. mars 2023

I overkant av 20 interesserte hadde møtt opp for å følge debatten om EUs energiunion –  dyrere strøm eller grønnere Europa. 

Medlems- og organisasjonsrådgiver (100 %) 

22. feb. 2023

**Avsluttet** Nei til EU søker engasjert organisasjonsrådgiver med ansvar for medlemsregister og vervetiltak i 100 % stilling. 

Orientering 1-2023

31. jan. 2023

Orientering, medlemsblad for Rogaland Nei til EU, nr. 1/2023

Forslag om å grunnlovsfeste egen valuta

11. jan. 2023

Stortinget behandler denne uken et forslag om å grunnlovsfeste at Norge skal ha en egen pengeenhet. I EU er det traktatfestet at euroen er felles valuta.

EU-kampen i går og i dag

02. des. 2022

Slagordet vårt, «Folkestyre, solidaritet og miljø», har forblitt det samme siden Nei til EU ble opprettet. Og det er et godt slagord. Fordi selv om vi er mot EU er det jo mye vi er for.

Gerd-Liv Valla hilset Nei til EUs landsmøte

12. nov. 2022

– Jeg var en av mange som så på EØS-avtalen som en redning i 1994, sa tidligere LO-leder og medlem av Alternativ Energikommisjon, Gerd-Liv Valla, da hun hilste landsmøtet i Nei til EU. 

Verden er større enn EU

11. nov. 2022

Roy Pedersens tale ved åpningen av Nei til EUs landsmøte 11. november 2022.

Bøkenes tale

08. nov. 2022

Vis meg dine bøker og jeg skal si deg hvordan temperaturen i EU-saken er.

Verden er større enn EU 

28. okt. 2022

For Nei til EU er folkestyre, miljø og solidaritet de fremste verdiene vi ønsker å fronte i kampen mot EU-medlemskap og tilpassing til EUs politikk gjennom EØS.  

Demokrati under press 

26. okt. 2022

Retten til folkelig engasjement og kritikk av statsmakta i innen- som utenrikspolitiske spørsmål har alltid vært selve hjertet i det norske demokratiet.  

EØS – 30 år uten folkelig votum 

17. okt. 2022

I september var det femtiårsjubileum for Norges nei til EEC. Kampen i 1972 sto mellom grasrot og samfunnseliter. Men 20 år seinere tok ja-kreftene et historisk skritt i motsatt retning – et skritt som nøytraliserte folkets nei fra 1972 og 1994.