ARRANGEMENT
Lørdag 01. oktober 2022 kl. 15:45 - 16:45 Formlab, Hausmanns gate 16, Oslo

EU i verden

Eksternt arrangement på Globaliseringskonferansen.

Med nærmere 450 millioner innbyggere og omkring en sjettedel av den globale økonomien er EU en internasjonal stormakt. EU har en felles utenrikspolitikk og en felles handelspolitikk. Hvordan forvalter EU sin stemme i det internasjonale samfunnet, og hva kjennetegner EUs avtaler om frihandel, investeringer og ressurser?

Gjennom Schengensystemet, som også Norge er del av, har EU yttergrensekontroll og fellesordninger for flyktninger og asylsøkere som kommer til Europa. Hva betyr Schengen for asylrett og menneskerettigheter?

Innledning ved Morten Harper, som er jurist, utredningsleder i Nei til EU og spaltist i Klassekampen.

Arrangør: Internasjonal gruppe i Oslo SV.

reLATERT

Se alle arrangementer

Kommende arrangementer

arrangement
Onsdag 13. aug. 2025 kl. 16:00 - 20:00 Hovudbiblioteket Bergen, auditoriet

Seminar før Stortingsvalet 2025: EU og EØS-avtalen.

13. august arrangerer Hordaland Nei til EU i samarbeid med Bergen NtEU eit større seminar der kandidatar til stortingsvalet 2025 er inviterte; og møter.
arrangement
Onsdag 13. aug. 2025 kl. 20:30 - 21:30 Frivillighetsteltet, Jaktekaia i Arendal

Handel og samarbeid – Norges selvstendige stemme

Nei til EUs møte under Arendalsuka 2025
arrangement
Lørdag 16. aug. 2025 kl. 12:00 - 14:00 Amfi senter, Knarvik

Stand i Alver, Amfi senter Knarvik

arrangement
Onsdag 20. aug. 2025 kl. 19:00 - 21:00 Sellanraa, Kongens gate 2, 7011 Trondheim

Er EU-medlemskap svaret på krigsfare og tullmurer?

Sør-Trøndelag Nei til EU inviterer til valgmøte på Sellanraa, Litteraturhuset i Trondheim onsdag 20. august kl. 19.00. Vel møtt!