ARRANGEMENT
Lørdag 26. november 2022 kl. 10:00 - 16:00 Røde kors konferansesenter i Hausmannsgata Lokalet, ‘Nøytralitet’.

Nei til EUs kvinnekonferanse 2022

Hovedtema på konferansen: Kvinnestemmer, kvinner stemmer, kvinner bestemmer!

Nei til EUs kvinnekonferanse 2022 arrangeres 26. november i Røde kors konferansesenter i Hausmannsgate 7, møterom ‘Nøytralitet’.

Program:

  • Kvinner i organisasjonslivet. Kvinnerepresentasjon på LO-kongressen og i LO. v/Heidi Larsen, ansatt i LO i Trondheim, tillitsvalgt i HK, nestleder Viken SV og nestleder i NtEU.
  • Kvinner med minoritetsbakgrunn og deres stemmer i EU. v/Sofia Rana, leder for antirasistiske og minoritetspolitiske utvalg i Rødt og bystyrerepresentant for Rødt i Oslo.
  • EU og likestilling for kvinner. v/Ingunn Strand Johansen, fylkesleder FO Viken.
  • Kvinnenes rolle i Folkebevægelsen gjennom 50 år. v/Susanna Dyre-Greensite, leder i Folkebevægelsen mod EU i Danmark.
  • Kvinner på flukt generelt og situasjonen for ukrainske kvinner og EUs rolle, v/Frankie Rød, leder i UmEU
  • Kvinner i fredsarbeid v/Bodil Chr. Erichsen, historiker.
  • Kulturinnslag ved Halvsøstra trio.

Det arrangeres felles middag til selvkost på restaurant La Villa på Grønland med samme påmeldingsfrist.

Påmelding

reLATERT

Se alle arrangementer

Kommende arrangementer

arrangement
Fredag 08. aug. 2025 - Søndag 10. aug. 2025 Evje

Landbrukets dag på Evje 8-10 august

Møt oss på stand!
arrangement
Mandag 11. aug. 2025 - Fredag 15. aug. 2025 Arendal

Arendalsuka 11-15 august

Møt oss på stand!
arrangement
Onsdag 13. aug. 2025 kl. 16:00 - 20:00 Hovudbiblioteket Bergen, auditoriet

Seminar før Stortingsvalet 2025: EU og EØS-avtalen.

13. august arrangerer Hordaland Nei til EU i samarbeid med Bergen NtEU eit større seminar der kandidatar til stortingsvalet 2025 er inviterte; og møter.
arrangement
Fredag 29. aug. 2025 - Lørdag 30. aug. 2025 Nei til EUs kontor i Oslo

Styremøte 29.–30. august 2025

Møte i Nei til EUs styre