
Einar Åbergsjord er konstituert som leder i Nordland Nei til EU.
På et styremøte forleden ble Einar Åbergsjord fra Andøy konstituert som leder i Nordland Nei til EU. Han vil ta oppgaven på det største alvor og ser fram til å ta fatt på oppgaven.

Med seg i styret får han følgende: Tine Olsen fra Sortland, Ragnhild Arnesen fra Rana, Linda Forsvik fra Bodø, Lars Nielsen fra Rana.
Styret konstituerer seg sjøl iht vedtektene på første styremøte
Følgende er valgt som varamedlemmer:
Åge Bergquist, Frøydis Finnseth Jensen, Jan Otto Fiplingdal,
Laura Johanne Olsen, Per Anton Nesjan, Gro Nilsen Estensen,
Ronny Ove Espenes.
Årsmøtet konstaterer at fiskerikonferansen 23.mars ble en suksess med 32 deltakere og god debatt. Peter Ørebech innledet til debatt og la fram et forslag til fiskeripolitisk plattform for Nei til EU. Årsmøtet hadde også bedre deltakelse enn på mange år med deltakelse fra nye byer og lokallag.
Stemninga i fylket er god og i 2018 ble det oppstartet flere nye lokallag. Vi har bretta opp "arman" med nye avtaler om etablering av nye lokallag. Styret i Nordland Nei til EU har vedtatt at det skal opprettes lokallag i Sandnessjøen, Brønnøysund og Narvik i løpet av 2019.

På et styremøte forleden ble Einar Åbergsjord fra Andøy konstituert som leder i Nordland Nei til EU. Han vil ta oppgaven på det største alvor og ser fram til å ta fatt på oppgaven.

Er det mulig å lete fram et flertall i Stortinget for å gjenopprette kontroll over kraftmarkedet?

Nei til EU har sammen med en rekke sivilsamfunnsorganisasjoner kommet med krav til frihandelsavtalen mellom EFTA og MERCOSUR. Opprett et sivilsamfunnsforum for å følge opp frihandelsavtalen.